Léto není jenom o dovolené a kráse, ale i o příležitosti navštívit zdarma nebo za symbolický poplatek kulturní instituce jako muzea, galerie nebo kulturní památky. Proč to nevyužít?
Pátá Pražská muzejní noc se koná v sobotu 14. června 2008 od 19.00 hod. do 1.00 hod. ranní. Akci znovu pořádá Národní muzeum, Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími muzei a institucemi. Akce je pořádána za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Jubilejní pátá Pražská muzejní noc opět nabídne základní osvědčené schéma minulých ročníků – tedy netradiční noční prezentaci domácího kulturního dědictví doplněnou bohatým doprovodným programem. Pátý ročník muzejní noci znovu pozve Pražany i ostatní zájemce k atraktivní návštěvě širokého spektra kulturních institucí metropole – muzeí, galerií, kulturních památek, a další lokalit.
Stejně jako v minukých letech byl i letos počet prezentovaných kulturních institucí výrazně navýšen. Pražské muzejní noci se letos účastní rekordních 25 institucí a téměř 55 objektů, přičemž celá řada z nich prezentuje nové objekty či expozice. Vstup do všech objektů podílejících se na muzejní noci je zdarma, s výjimkou Muzea hlavního města Prahy, Galerie hlavního města Prahy a Národní kulturní památky Vyšehrad, kde se jako obvykle platí symbolické vstupné.
Vedle centrální myšlenky muzejní noci – umožnění návštěvy stálých expozic a výstav v netradiční noční dobu – nabízí Pražská muzejní noc obrovské množství doprovodných akcí: koncerty, divadelní představení, filmové projekce, komentované prohlídky, ukázky unikátů a kuriozit z jindy nepřístupných sbírek, přednášky, diskuze, atd. Celá akce je spojena s prezentací metropole jako takové a kulturní instituce se tak během muzejní noci stávají místy mimořádných zážitků a setkávání.
Autor: Salóny-krásy.cz, zobrazeno: 3864x, přidáno: 29.5.2008 - diskuse: 0 - Kategorie: Novinky a zajímavosti
Mohlo by vás zajímat
- Christian Louboutin a Batallure Beauty partnery v kosmetice
- Řešení pro velmi poškozené vlasy se sklonem ke třepení konečků
- 4. kolo Proměny se Salóny-krásy.cz zná své finalistky. Hlasujte, koho proměníme!
- Vysoká účinnost a špičková ochrana proti zubnímu kazu
- Kosmetický salón Dermitage oslávil své první narozeniny
Komentáře k článku
Archiv všech článků (446)



Přidat salón
Upravit salón