Analýza stopových prvků

Kategorie: Výživoví poradci

Analýzou stopových prvků dokážeme zjistit, které stopové prvky tělu chybí. Celý náš organizmus pracuje jako velmi složitá chemická továrna se složitými vztahy. Určité disproporce a nedostatek jednotlivých prvků mohou časem vést k vývoji různých chorob.

Stopové prvky a jejich analýza

Stopové prvky jsou pro tělo velmi důležité. Svou nenahraditelnou úlohu mají v lidském metabolismu, jsou nedílnou součástí řady enzymových systémů. Nedostatek těchto prvků se projevuje špatnou funkcí metabolismu, což vede k méně účinnému spalování tuků a tím k vzniku nadváhy.

Jak zjistit stav stopových prvků v mém těle?

I když tělo spotřebuje denně jen minimum stopových prvků, je velmi důležité si jejich počet hlídat a účinně ho redukovat, nebo navyšovat. Nejlepší metodou pro analýzu těchto prvků je jejich kontrola ve vlasech. Stopové prvky se do vlasů ukládají ve formě tak zvaných. chelátů. To způsobuje, že teprve dlouhodobé změny v koncentraci prvků v organizmu se odrážejí v jejich hodnotě ve vlasech a že koncentrace stopových prvků ve vlasech je asi 50× vyšší než v krvi a moči.

Co hrozí při nedostatku stopových prvků?

Při nedostatku stopových prvků v těle může nastat celkem pět fází rozvoje tohoto problému. První je vstupní fáze, kdy dojde k vyčerpání zásob, ale hodnoty ve tkáních jsou v normálu. Následuje biochemická fáze, kdy se již dá pozorovat nedostatek prvků v těle, a to například na nehtech nebo vlasech. Pokračuje se fyziologickou fází, kdy se člověk již necítí zdravý. Čtvrtou fází je klinická fáze, kdy již člověk vykazuje příznaky, které může lékař identifikovat jako nemoc. Pátou a poslední fází problému je anatomická fáze, kdy dochází k projevům na jednotlivých orgánech.

Kdo by měl být na pozoru?

Na pozoru by měli být zdraví jedinci, kteří si však umí přiznat, že jejich životospráva není ideální. Žijí ve stresu a jeho strava není ideální. Pozor by si měl dát i chronicky nemocný člověk, kterému cílené podávání potravinových doplňků s přírodními vitamíny a minerály mohou zlepšit jeho zdravotní stav i tam, kde zdravotnická léčba již stav nezlepšuje. A v neposlední řadě by svůj stav měli kontrolovat sportovci, kteří neustále zatěžují svůj organismus.

Na portálu www.salony-krasy.cz si může každý vybrat pro něj nejvhodnější centrum, kde mu provedou analýzu stopových prvků. Jedná se o vaše zdraví, proto není radno možné problémy podceňovat.

Slevy v salónech krásy

–40 %

Lakování Shellac zn. CND

Dopřejte Vašim nehtům úplnou novinku pro jejich úpravu CND…

Salon Eset, Na Příkopě 853/12, Praha 1

570 Kč končí za měsíc
–20 %

Prodloužení řas technikou FLAT

Prodloužení řas technikou FLAT Glamour Lashes

Le Chat salon, Klaudiánova 98/5, Mladá Boleslav

1200 Kč končí za měsíc
–33 %

Úprava + barvení obočí

Úprava + barvení obočí

Kosmetika Vivien, Náměstí Svobody 17, Brno

120 Kč končí za měsíc

Akční balík

Peeling obličeje = 499,-Kč + masáž obličeje jako DÁREK!

Salón krásy Fenix, Řipská 27, Praha

končí za 25 dní
–50 %

Reaktivace pleti

Ošetření pleti bio stimulačním laserem a ultrazvuk

Renové v salonu For all, Domažlická 1, Praha 3

700 Kč končí za 8 dní
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace