Analýza stopových prvků

Kategorie: Výživoví poradci

Analýzou stopových prvků dokážeme zjistit, které stopové prvky tělu chybí. Celý náš organizmus pracuje jako velmi složitá chemická továrna se složitými vztahy. Určité disproporce a nedostatek jednotlivých prvků mohou časem vést k vývoji různých chorob.

Stopové prvky a jejich analýza

Stopové prvky jsou pro tělo velmi důležité. Svou nenahraditelnou úlohu mají v lidském metabolismu, jsou nedílnou součástí řady enzymových systémů. Nedostatek těchto prvků se projevuje špatnou funkcí metabolismu, což vede k méně účinnému spalování tuků a tím k vzniku nadváhy.

Jak zjistit stav stopových prvků v mém těle?

I když tělo spotřebuje denně jen minimum stopových prvků, je velmi důležité si jejich počet hlídat a účinně ho redukovat, nebo navyšovat. Nejlepší metodou pro analýzu těchto prvků je jejich kontrola ve vlasech. Stopové prvky se do vlasů ukládají ve formě tak zvaných. chelátů. To způsobuje, že teprve dlouhodobé změny v koncentraci prvků v organizmu se odrážejí v jejich hodnotě ve vlasech a že koncentrace stopových prvků ve vlasech je asi 50× vyšší než v krvi a moči.

Co hrozí při nedostatku stopových prvků?

Při nedostatku stopových prvků v těle může nastat celkem pět fází rozvoje tohoto problému. První je vstupní fáze, kdy dojde k vyčerpání zásob, ale hodnoty ve tkáních jsou v normálu. Následuje biochemická fáze, kdy se již dá pozorovat nedostatek prvků v těle, a to například na nehtech nebo vlasech. Pokračuje se fyziologickou fází, kdy se člověk již necítí zdravý. Čtvrtou fází je klinická fáze, kdy již člověk vykazuje příznaky, které může lékař identifikovat jako nemoc. Pátou a poslední fází problému je anatomická fáze, kdy dochází k projevům na jednotlivých orgánech.

Kdo by měl být na pozoru?

Na pozoru by měli být zdraví jedinci, kteří si však umí přiznat, že jejich životospráva není ideální. Žijí ve stresu a jeho strava není ideální. Pozor by si měl dát i chronicky nemocný člověk, kterému cílené podávání potravinových doplňků s přírodními vitamíny a minerály mohou zlepšit jeho zdravotní stav i tam, kde zdravotnická léčba již stav nezlepšuje. A v neposlední řadě by svůj stav měli kontrolovat sportovci, kteří neustále zatěžují svůj organismus.

Na portálu www.salony-krasy.cz si může každý vybrat pro něj nejvhodnější centrum, kde mu provedou analýzu stopových prvků. Jedná se o vaše zdraví, proto není radno možné problémy podceňovat.

Slevy v salónech krásy

–23 %

Nová Zen cannabis masáž

Na jaro 2018 jsme si pro vás připravili nejen novou…

Zenergy TOP hotel Praha, Blažimská 1781/4, Praha

1000 Kč končí za 9 dní
–25 %

Pravidelná péče

Pravidelná třítýdenní ošetření-hlavně u problémových nohou.

Přístrojová pedikúra, 30. Dubna 3128/2a, Ostrava

400 Kč končí za 11 dní
–57 %

Objemové řasy 5D

Prodloužení řas

Studio Oxygen, Na Chmelnici 609, Chotěboř

1500 Kč končí za měsíc

Modeláž gelových nehtů 20% sleva.

Modeláž gelových nehtů 20% sleva.

Salón Krásy Klasika, Nitranská 1258/24, Praha

končí za měsíc

Kyslíkové ošetření

Kyslíkové ošetření pro viditelné omlazení s maximálním…

Salon Fiore, Svitákova 2818/9, Praha

končí za měsíc
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace