Zpět na Nehtová studia

Asijské nehty -jaké máte zkušenosti? (strana 13)

Pročetla jsem celou diskusi a rozhodla se také přidat svůj názor. I když nehty nosím poměrně krátkou dobu, pár nehtařek jsem již vystřídala. Byly to Češky, s žádnou z nich jsem nebyla plně spokojená, snad jedna, ale ta byla ze sousedního města, takže dojíždět za ní trvale je vzhledem k času, nákladům na cestu i její poměrně vysoké ceně, pro mě nepraktické. Nejhorší zkušenost jsem měla, když se mi 3 nehty během krátké doby zlomily v polovině až do masa. Můj názor je ten, že špatnou nebo dobrou práci může odvést kdokoliv, bez ohledu na to, jestli je to Češka nebo Vietnamci. Osobní zkušenost s nimi nemám zatím, ale kolegyně k nim chodí již dlouho, a jsou velmi spokojené. Chodím kolem několika jejich studií, trochu jsem je sledovala při práci. Roušky neměli, ale udělané nehty ano. Žádný zápach jsem nezaznamenala. Některé moje nehtařky používaly roušky běžně. Z předchozích příspěvků vyplývá, že Vietnamci používají pouze závadný materiál, ale jak to předem poznáte? Kdo zaručí, že závadný materiál nepoužije česká nehtařka? A jak to poznám? Jako běžná zákaznice asi nijak. Pokud jde o ceny, nezdá se mi, že by byli Vietnamci nějak levní, pokud nejde o akce. Samozřejmě při srovnání s některými drahými studii ano. Velkým plusem pro ně je ovšem provozní doba

LadyK | 21.1.2014 16:57 | ip: 88.103.161.85

a možnost bez objednání. Zatím jsem nepotkala Češku ochotnou mě vzít třeba v neděli nebo večer a objednávat se aspoň 14 dní předem je při mé nepravidelné pracovní době docela problém. Také se mi líbí jejich vzorníky, což u našich velmi postrádám. Ne vždy mám svůj vlastní nápad, a toto je vítaná inspirace, nemusím se vzorem přece slepě řídit. Ale samozřejmě každá máme svobodnou volbu, já bych tu svou nehtařku také ráda měla, ale zatím ji hledám.

LadyK | 21.1.2014 17:08 | ip: 88.103.161.85

Ahoj všem ,

ráda bych chtěla poděkovat za skvělou zkušenost české nechtařky p.Korbelové ze salonu jako v nebi. Za cenu 600kč mi měla udělat krásné akrylové nechty které nakonec nevypadaly jako nechty ale jako víčka od pet lahve , a když jsem je chtěla opravit ten den řekla že je opraví za přirážku i když to byla chyba na její straně. Na to že je to češka a myslela jsem si že si dá záležet byl pravý opak. Schrábla 600kč a odmítla jsem za přirážku si opravovat znova nechty u ní , odešla jsem k vietnamcům v IGY . U vitnamců kvalitní přístup , opravily mi nechty ošetřily a udělali nové které odpovídají vzhledu k nechtům a hlavně když mi sundavali po práci předchozí kolegyně zjistilo se že akryl jsem měla nejen na nechtu ale i pod nechtem . Dále jak všichni tvrdí že vietnamci rasují kužičku okolo nechtů pěkný kec , to by jste měli vidět tu moji kůžičku u té první paní. Myslím že je to o lidech a jejich přístupu tak nehaňte nejenom vietnamce ale i české nechtařky které některé neudělají práci jak by měli.

Lucie (pr1ce@seznam.cz) | 8.7.2014 16:01 | ip: 188.120.199.241

Ahoj, hezká fotogalerie gelových nehtů je tady

Gelové nehty fotogalerie | 3.8.2014 18:47 | ip: 89.111.71.43

Tak já mám gelové nehty už několik let a byla jsem celkem asi u čtyřech českých nehtařek. Se svojí poslední paní jsem byla spokojená, ale doplnění na mě bylo příliš drahé a kvalita postupem času klesala. Nehty držely, ale co se týká tvaru, zdobení, tak se mi nesnažila úplně vyhovět. Tak jsem si řekla, že zkusím poprvé a naposledy vietnamce. Při modeláži používali převážně brusku, pilník stejný jako na všechny ostatní zákaznice, což jsem nezažila hodně dlouho (u své nehtařky měla každá klientka svoji složku s pilníkem a pravidelně je měnila za nové) a dále tam neměli to odsávání na stole, takže byl všude prach a otírala mi to z rukou. Když mě poslala umýt si ruce během modeláže, tak jsem na ní nevěřícně koukala. Musím ale říct, že při samotné modeláži mě nic nebolelo a snažila se udělat takový tvar,jaký jsem požadovala. Zdobit jsem si je raději nenechala,protože se mnou nechtěla vůbec mluvit. Nicméně nehty vypadaly docela dobře na první pohled. Na ten druhý bylo vidět, že nehty směřují nahoru, což se mi nelíbí, že jsou moc tlusté a asi po týdnu jsem se rozhodla všechen ten gel/akryl nebo co toje zpilovat. Bylo to hrozně cítit chemií, vůbec to nešlo- zlikvidovala jsem na to dva extra hrubé pilníky a pořád mi zůstávaly zbytky gelu,které jsem musela odloupnout,což docela bolelo. Ted zbrušuji poslední zbytky a moje nehty jsou tak slabé, že to bolí i při běžných činnostech. Plíseň se mi doufám vyhla, ale o nehty se budu muset tak půl roku intenzivně starat,aby se z toho vzpamatovaly. Takže za mě- ne. A ne ani tak kvůli práci nebo vkusu vietnamských nehtařek,ale především kvůli materiálu.

Kristýna | 20.9.2014 16:07 | ip: 90.176.155.87

Ahojte lidi, moc zdravím.. K Vietnamcům bych jen dodala, že jen když kolem jejich provozoven jdu, tak je mi z toho jejích oderu zle.. A natož, co to musí udělat s člověkem, když to nosí pravidelně a dlouhodobě.. Já jsem „gelovky“ made in ťong. měla pouze 2× v životě, kdy poprvé mi strašně zežloutly a podruhé odpadaly. Tak jsem se na to vybodla! Dnes sháním nějakou nehtařku z Brna, která pracuje s bezpečným, kvalitním materiálem, bude levná (nebo aspoň cenově dostupná), protože studuji a příjmy nejsou tedy moc vysoké

Emilly (ladyemilly@seznam.cz) | 15.1.2015 17:30 | ip: 78.45.38.101

Fuj. Nikdy v životě bych to na své nadherne nehtíky nedala… Ťamanske nehty, laky, kosmetiku obcházím obloukem!! Podle mě žena co si da toto na nehty je proste hloupá a nemá peníze na kvalitu!!! Styděla bych se…fuj

Žaneta | 19.5.2015 12:03 | ip: 46.135.64.17

Ja chodim i s dcerou na nehty k vietnamcum asi sedm let a v podstate bez prestavky a nikdy jsem s nehtama nemela problem,zadne­.plisne,defor­mace. I me zname ktere chodi nemaji problemy. Co se tyce hygieny tam to je dle meho nazoru spatne. Neni opravdu videt,ze by neco desinfikovali a spoleham na svou imunitu.

Milena | 24.8.2015 20:34 | ip: 90.177.65.87

Už víckrát ne! Měla jsem zničené nehty a byly jako papír. Hrůza ! Od té doby jsem si začala dělat nehty sama a i když mi to dalo zabrat a počáteční investice nebyla zase tak malá – udělala jsem si kurz – tak toho nelituju! Dělám si nehtíky sama , všechno dezinfikuju a snažím se udržovat vše v pořádku. Už jenom proto že základní sady koupíte levně. 'Pak dokupujete gely a barvičky, razítka co chcete. Už bych tam nikdy nešla, jsem na sebe pyšná .

Mišáto | 9.1.2016 13:53 | ip: 78.108.101.201

čauko já vím e je to trochu mimo mísu ale neporadili bysme mi které gely jsou TOP ? Jako se kterýma se dobře doma pracuje aby ty nehty nebyly jako papír a hned se nelámaly. Já jsem ted nějak na štíru. Vůbec nemůžu sehnat kvalitní materiál.

Kukátko | 10.1.2016 13:05 | ip: 91.109.247.173

Já vždycky objednávám z galerienehtu.cz a je to v pohodě, nezdají se mi nějak špatné. Taky ale záleží na tom jak s nimi pracuješ nebo pokud používáš takové ty umělé nehtíky co se lepí a dává se na něj potom gel tak taky záleží jestli to tam dobře lepíš a nedělají se ti bubliny nebo jestli ti třeba dobře hřeje lampa. Ale možná to bude i gelem , netuším. Já jsem s gelem nikdy probllém neměla

Mišáto | 11.1.2016 17:40 | ip: 216.245.218.190

no já právě furt . Díky ! objednáváš si z tama doplnovací sadu ?

Kukátko | 13.1.2016 17:49 | ip: 78.108.101.201

objednávám odtud skoro vše, barvičky na nehty si kupuji u nás v obchodě s drogerií, maj tam takové speciální odděleníí :)

Mišáto | 15.1.2016 19:07 | ip: 78.108.101.201

Tak holky, jsem z Olomouce. O kosmetiku a podobně se zajimam opravdu dlouho a mám spoustu věci vyzkousenych. Vím, že chemie, kterou vtirame do kůže, dáváme do vlasů.....na nehty, přispívá k rakovině. Navíc pro pleť nejsou zdravé. Kůže je největší orgán těla a když na něj patlate minerální oleje a silikony, trpí. Proč si myslíte že naše babičky a dřívější herečky vypadaly tak dobře a měly pleť jako miminko a krásný vlasy? No patlaly na sebe třeba sádlo......kop­řivová šampon a podobně. Už je zjištěna i souvislost tělovýchovy mlek s minerálním olejem a rakovinou prsu. Používám pouze přírodní, českou kosmetiku výhradně bio. A vypadame o dost lip než moje kamarádky z Vichy, niveou, lorealem a podobně. Teď k těm nehtum konečně.dělám práci pri které mi nehty na lakované prostě nevydrží. A taky jsem párkrát podlehla vietnamcum. Vše je pravda, bordel všude, nedomluvily jste se na ničem a když vás něco bolelo, opravdu se vam smali. Do toho vykecavaly po telefonu a vůbec se práci nevěnovaly. Byly to vietnamky. Jedna slečna co tam byla se mnou odcházela se slzama v očích že nemá moc peněz, udelaly ji příšerný nehty růžový ačkoliv chtěla Francii, na tom kytky a co rikala že chce ignorovaly že to ne pěkný. Mazec. Teď jsem si našla českou slečnu která nepoužívá žádná lepidla, dělá nehty na šablony. Nic u ni nesmrdi, s dezinfekci to snad i přehání a odchází s krásným nehty do 400. A to d jakýmkoliv zdobením. A udělá vám co chcete, klidně i podle obrázku co si donesete. Příjemné pokecate a když se dívám na krabičky s materiály, všude české nápisy a žádný vyrobeno v Číně. Říkám nejraději přírodní ale bohužel mi nedrží. A u ni vím, že nepoužívá nic necertifikovaneho a nehty mi drží jako pribite. Taky občas u Vietnamců nakupují třeba trička na léto, kabelky nebo baleríny. Mají krásné zdobené věci za pár kacek a když jsem chodila do jednoho butiků a pak to samé se stejnou visackou našla u Vietnamců za polovinu, prozrela jsem. Ale probíhá nehty to je fakt o zdraví ty látky ten nehet vstřebává do těla. A acryl je to opravdu technicky. Dávejte si pozor a souhlasí, pokud to jde aspoň co se týká služeb, podporuje nás Čechy ať tu něco českého zůstane. Třeba nás Ryor a Bione Cosmetics. Nikdy jsem neměla hezčí vlasy a pleť. Preju hodně zdaru a holky, neblbnete. ;)

Gabca (grbca@seznam.cz) | 27.1.2016 13:18 | ip: 37.48.50.49

Před několika lety jsem nosila umělé nehty od vietnamců, byly super, pak bohužel chytla plíseň, nic drastického, ale odradilo mě to. Přesto jsem si je letos nechala opět udělat na prezentativní akci, mé jsou mé jsou nekvalitní a okousané, že bych raději ani neukazovala. Přístup byl o porovnání horší, i když se snažily, byly stále trpělivý a ochotný, ale nějak jsem si připadala jak na běžícím páse, žádná masáž rukou ani krém, jako když se snažili na začátku. Jinak nehty OK za 300,– (OC šestka). Chtěla jsem si je nechat zase doplnit, ale potom co mě zkoušeli natáhnout s cenou za nové místo za doplnění, jsem si to rozmyslela. Hledala jsem nějaké recenze na jiný salón a našla články na zdravotní rizika. Tak teď nevím.. Proti pracovitým a ochotným Asiatům nic nemám, většinou lepší zkušenosti než s CZ. Ale dost mě odrazuje hygiena, diskutovaná závadnost materiálu (pokud se nejedná o poškození jména konkurencí), hlavně poslední zkušenost s neosobním přístupem kvantita před kvalitou. Na druhou stranu dělat min. 12h. denně nonstop, bych asi také byla už jak robot. Sice to neomlouvá. Už to není takový požitek pocitu péče a relaxu, ale přístup jako k věci na běžícím páse. Než se rozhodnu dále, zatím přelakovávám a asi postupně zbrousím. Můžete doporučit jinou alternativu, jak mít hezké, zdravotně nezávadné nehty?

Prazanda (praha-2014@seznam.cz) | 14.6.2016 21:10 | ip: 94.142.238.238

Přesně jak píšete – ten používaný materiál je velmi agresivní vůči původnímu nehtu. Takže rozhodně nezačínejte nanášet materiál pro nové nehty, a vůbec, pokud máte pochybnosti, raději tam ani nechoďte. Pražským dámám mohu doporučit libeňský salon krásy Esmina, dělají to skutečně pořádně.

Mrlina | 13.12.2016 17:42 | ip: 83.167.240.155

S Vietnamci mám dobré i příšerné zkušenosti. Za sebe můžu doporučit třeba salon v Žitné v Praze, naopak nejhorší zkušenost mám z Quadrio Nailounge na Národní. Po ani ne 10 minutách mě vykopli, protože měli další zákaznice. Bohužel nemají Facebook, takže se nedá napsat recenze. Slyšela jsem, že tam chodí pořád nové zákaznice, protože se jim moc lidí nevrací. Pokud se spokojíte s mizernou prací a arogantním chováním, jen do toho

Lin | 4.8.2017 17:31 | ip: 46.135.239.1

Mohu Vám říct, že po článku který mi všechno potvrdil esmina.cz/express-vs-klasicka-manikura/ už k asiatům pujdů vážně neráda

Milena Procházková | 26.9.2017 16:41 | ip: 213.181.205.120

Tady jde taky ale hlavně o to, že ne každá slečna nebo paní má tolik peněz na normální českou nehtařku. U Vietnamců totiž dá o polovinu min než u normální nehtařky. A kdo chodí pravidelně třeba po 3 týdnech tak v tom opravdu ty peníze hrají velkou roli. Tak se jim tady nedivte ze k nim chodí. Kdyby jste měli příznivou cenu jako oni, s potěšením by k vám šli!

Klára | 8.8.2018 23:32 | ip: 109.105.39.3

Po několika návštěvách nehtového salonu, kde jsem si nechala udělat gelovky sem se rozhodla že si budu dělat sama a koupila si domů sadu hotstyle.cz/pro­ducts/sada-na-gelove-nehty-s-profi-uv-lampou-36w/ když si vezmu kolik sem vždycky utratila za to že sem si nechala nehty udělat, tak tohle se mi podle mě vyplatí

Jiřinka | 2.3.2019 15:15 | ip: 87.118.92.43

Jiřinko to máte asi pravdu… a ste teda s tady tou sadou spokojená?

Zdena | 13.3.2019 0:35 | ip: 18.85.192.253

Sem spokojená moc, neměnila bych

Jiřinka | 18.3.2019 18:58 | ip: 162.247.74.202

U Vietnamců jsem nikdy nebyla, 11 let chodím k českým manikérkám,.10 let k jedné a tu jsem před půl rokem vyměnila za jinou češku. Největší problém je s časem… v mé pracovní době chodit nemůžu a to je základní kámen úrazu. V podvečer je služba u českých manikérek prakticky nedostupná, mají nabito. Další problém je s náhradami. Za celých 10 let jsem jednou jedinkrát potřebovala náhradní termín /z velmi vážných rodinných důvodů jsem musela odjet 100 km od bydliště/ a náhradní termín nebyl možný. To byl důvod proč jsem byť nerada měnila po tolika letech salon. I zde narážím na potíže s termíny. O půl jedenácté si fakt nemůžu jednou za měsíc z práce odskáknout na nehty, při nejlepší vůli… fakt ne. Na asijských studiích se mi líbí jejich flexibilita a spousta žen v mém okolí k nim léta chodí a problémy nemají. Nejde mi o cenu,ale o časovou dostupnost služby. Jsou k dispozici tehdy, když můžu já. Vážně o nich začínám uvažovat…

Dada | 14.10.2019 14:31 | ip: 185.24.237.99

Předchozí

Přidat příspěvek

Prosím přihlašte se.

Registrace na fóru Salóny-krásy.cz je zdarma a může se zde registrovat kdokoli, kdo souhlasí s níže uvedenými pravidly. Musí se s nimi proto každý před registrací seznámit - jsou závazná pro všechny registrované uživatele.

  1. Jsou přísně zakázány urážky, osočování a vulgární vyjadřování na fóru a výroky podněcujícím či odkazujícím na násilí nebo nenávist.
  2. Vybírejte vhodná fóra pro zakládání témat a nezakládejte duplicitní témata. Zvýší se tím šance, že na Váš příspěvek budou reagovat lidé zajímající se o stejné téma.
  3. Při zakládání témat nepište celý příspěvek velkými písmeny.
  4. Nejsou povoleny reklamní příspěvky a inzerce jakéhokoliv druhu.
  5. Příspěvky a témata porušující jakékoli z těchto pravidel mohou být bez varování upraveny, přesunuty, uzavřeny nebo smazány. Uživatel může být za porušování těchto pravidel bez varování zabanován na dobu určitou i neurčitou.
  6. Administrátoři, moderátoři, vlastník domény, vlastník serveru, ani nikdo jiný nijak nezodpovídají za případné škody vzniklé užíváním fóra Salóny-krásy.cz a řízením se radami a návody uživatelů.

Změna pravidel vyhrazena.