Karboxyterapie (plynové injekce)

Kategorie: Kosmetické salony

Karboxyterapie je neinvazivní kosmetický postup, který využívá zavedení oxidu uhličitého (CO2) do tkání pokožky. Slouží k ošetření různých estetických problémů, jako jsou celulitida, strie, jemné vrásky, tmavé kruhy pod očima a ochabnutá kůže.

Karboxyterapie je neinvazivní kosmetický postup, který využívá zavedení oxidu uhličitého (CO2) do tkání pokožky. Slouží k ošetření různých estetických problémů, jako jsou celulitida, strie, jemné vrásky, tmavé kruhy pod očima a ochabnutá kůže.

Při karboxyterapii se tenkou jehlou zavede CO2 do konkrétních oblastí pokožky. Tím se vyvolává tzv. „effekt bohatství“ – tělo vnímá vyšší koncentraci CO2 jako signál pro zvýšený průtok krve a okysličení tkání. To vede ke zvýšenému transportu živin a kyslíku, a také k odstranění toxinů.

Doporučuje se opakovat karboxyterapii jednou týdně nebo jednou za 14 dní, a to v závislosti na konkrétním problému, který chcete řešit. Celkový počet ošetření může být od tří do deseti, v závislosti na individuálních potřebách.

Cena karboxyterapie se liší v závislosti na lokalitě a salonu, ale obecně se pohybuje v rozmezí 1000–3000 Kč za jedno ošetření. Je důležité si vybrat renomovaný salon a konzultovat cenu přímo s poskytovatelem.

Kontraindikace pro karboxyterapii zahrnují těhotenství, kojení, srdeční onemocnění, závažné plicní onemocnění, krvácivé poruchy, infekce v ošetřované oblasti a akutní kožní onemocnění.

Výhody karboxyterapie zahrnují zlepšení elasticity pokožky, zvýšenou produkci kolagenu, redukci celulitidy, zlepšení krevního oběhu, osvěžení pleti, snížení viditelnosti strií a tmavých kruhů pod očima. Karboxyterapie je relativně bezpečná a neinvazivní metoda, která nepotřebuje žádnou rekonvalescenci.

V porovnání s podobnými ošetřeními, jako je například mezoterapie, je karboxyterapie považována za méně bolestivou a bezpečnější. Také se zaměřuje na jiné aspekty, jako je zlepšení krevního oběhu a dodání kyslíku do tkání. Mezoterapie využívá injekcí s koktejlem živin a léčivých látek přímo do pokožky, zatímco karboxyterapie se zaměřuje především na stimulaci průtoku krve a okysličení tkání pomocí CO2.

Oproti laserové terapii, která často vyžaduje více ošetření a delší rekonvalescenci, karboxyterapie poskytuje rychlé a efektivní výsledky bez nutnosti zotavování. Navíc karboxyterapie může být aplikována na různé oblasti těla, včetně obličeje, krku, stehen, hýždí a břicha.

Je však důležité si uvědomit, že výsledky karboxyterapie se mohou lišit v závislosti na individuálních reakcích a potřebách každého jednotlivce. Je proto vhodné konzultovat s odborníkem v kosmetickém salonu, který vám může poskytnout přesnější informace a doporučení na základě vašich specifických potřeb.

V případě omezení rozsahu znaků, prosím, zeptejte se na cokoliv dalšího, co vás zajímá o karboxyterapii.

Slevy v salónech krásy

–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za 18 dní
–30 %

Lash lifting a laminace obočí v jednom termínu

Balíček kompletní péče za ještě výhodnější cenu

Jana Horáčková - RoseGoldLook, Dvořákova 44/14, Brno

1500 Kč končí za 7 dní