Melír

Kategorie: Kadeřnictví

Melír je technika barvení vlasů, při které se na určité části vlasů nanáší barvivo, obvykle o několik tónů světlejší než přirozená barva vlasů. Tím se vytváří efekt světlejších pramenů a vlasů s jemným přechodem z tmavšího kořene na světlejší konec. Barvením pramenů vlasů (melír) získáte jedinečnost. Výjimečnost dodá vhodně zvolený odstín barev, tón v tónu, nebo využití pestré palety kontrastů barev. Tvar a šíře pramenů může být opravdu originálem, který podtrhne individualitu osobnosti.

Existuje mnoho technik melírování, například tradiční foliové melíry, kdy se prameny vlasů oddělují folií, aby se zabránilo smíchání s ostatními vlasy. Další možností je tzv. balayage, kdy se barvivo aplikuje rukou bez použití folie pro vytvoření přirozenějšího efektu. Ombre je podobná technika, kde se barví pouze konečky vlasů, které jsou tmavší u kořene a světlejší na koncích.

Cena melírování závisí na délce a hustotě vlasů, použité technice a salonu. V průměru se pohybuje mezi 800 a 2000 Kč. Nejlepší salony na melírování vlasů v České republice se liší podle oblasti a preferencí zákazníka, proto se doporučuje hledat recenze online a poradit se s kadeřníkem.

Čtěte také

Slevy v salónech krásy

–23 %

Prodlužování řas “řasa na řasu 1:1”

Prodloužení řas 1:1

Salon le Chat, Klaudiánova 98/5, Mladá Boleslav

1000 Kč končí za 29 dní

Odborník na PMU

akreditovaný kurz

Kosmetický institut s.r.o., Mrštíkova 1122, Hradec Králové

končí za 23 dní
–11 %

Lash Lifting

Natočení řas

Salon le Chat, Klaudiánova 98/5, Mladá Boleslav

800 Kč končí za 29 dní
–20 %

“Butolinum” kosmetické ošetření

Kosmetické ošetření pleti

Salon le Chat, Klaudiánova 98/5, Mladá Boleslav

1200 Kč končí za 29 dní
–13 %

Prodlužování řas 3D

Objemová technika prodlužování řas

Salon le Chat, Klaudiánova 98/5, Mladá Boleslav

1300 Kč končí za 29 dní