Zpět na Nehtová studia

Jak najít a poznat kvalitní, zkušenou nehtařku

Já tady už 2 hodiny prohlížím tu nejobsáhlejší diskuzi o Uměných nehtech a abych pravdu řekla nějak nemám odvahu si v téhle diskuzi vybrat kam bych měla jít. Jsem z Prahy, nabídek je tady mraky, ale nechce se mi dát všanc svoje ruce nějaké nezkušené, nebo asijské, případně nové absolventce, nehtového rychlokurzu, ale na druhé straně taky nemám chuť platit za nové nehty 1500,–a nemít nic.-moc.
Čtu tady jen nářky a vypadá to jako kdyby pochvaly se tady vůbec nevyskytovaly. Tak ještě projdu pár diskuzí, ale nevím, nevím. Můžete mi tady někdo poradit ?????Ale opravdu poradit jak ji najít !!!!

Dabiela | 13.8.2009 14:43 | ip: 85.93.104.50

Mám stejný problém, i když jsem z Prahy – už párkrát jsem narazila a tak stále hledám. Diskuze, které mezi sebou vedou některé „nehtařinky“ mi připadají spíš jako volání o pomoc nebo diskuze o tom jak a co dělat když…, nebo kde a jak něco okopírovat, třeba zdobení. Byla bych moc ráda, kdyby se našlo pár opravdu ruzumných rad , tipů, o tom, jak natít tu profi, která bude znát, umět svou práci na výbornou a ke které budu chodit bez obav z toho, co se jí podaří nebo nepodaří. Už jsem těch 2 až 3 hodinových experimentů s doprovodným monologem zažila několik a další už nemám chuť riskovat.

Zita | 25.8.2009 21:43 | ip: 78.136.138.183

Já si myslím, že je nejlepší se zeptat kamarádek, spolupracovnic, ženských v okolí nebo i cizích u kterých vidíte krásně upravené nehty, protože kdybyste měly vyzkoušet 10–20 nehtařek, okatých i šikmookých nemusely by to Vaše
nehtíky bez poškození vydržet. Nebo se koukněte třeba i tady do některých diskuzí a seznamů i tam se dají najít dobré tipy, zvlášť pokud jste z Prahy.
Ale pořád myslím, že přes doporučení je to nejspolehlivější.

Radka M. | 13.9.2009 20:36 | ip: 78.136.179.108

Byla jsem z toho, když modeláž dorazila k nám a dodnes v tomhle oboru pracuji a vidím to zhruba takhle:
začínnající: modeláž gelem, dlouhá doba provedení, chybí praxe a lehkost kvality a citu, zdobení seriové-kamínky,obtis­ky,razítka – ale asi 25% začátečnic dovede i tuto základní teechniku k určité dokonalosti /podmínka je zájem o práci, ochota učit se ale i finance/Po 3–4 letech je pak pokročilá -je z těch cca 25%, užívá i pracnější materiál, umí přizpůsobit provedení modeláže přání klientky a hlavně rozezná, co který nehet a ruka potřebuje-nedělá „tlusté drápy“, ani teninké praskající nerovné nánosy – začíná s elegantním zdobením profi – ovládá 2–3 techniky modeláže a materiálů, umí perfektní acrygel,který je náročný na kvalitu práce ale současně je to nejkvalitnější materiál, je přesná, lehkoruká, má vkus,cit pro barvy a než začne dělat provede si diagnostiku a doporučí to nejlepší.pracuje s odsáváním prachu, pilníky a frézami, používá kvalitní materiál v kompletu, nikoliv kus tam,kus jinde, umí ruční a zcela individuální nail, art, ruční zdobení a hlavně se dokáže stáleučit nové techniky a vzory.A pozor-nikdy nemá problém udělat zdobení stejné na pravé i levé ruce. Její pracoviště má vysokou hygienickou úroveň!Většinu technik zkouší na sobě a její nehty jsou její bilbord. Tolik v krátkosti a neváhejte se ptát, na materiál, praxi . frézy, odsávání, dobu modeláže nebo hledejte na diskuzích, www stránkách a dejte i na doporučení. Tak hodně zdaru!

Dana | 15.9.2009 10:32 | ip: 85.93.104.50

A spoň jeden trochu konkretní návod a taky bych dodala svou zkušenost – malinký stolek v kadeřnictví, kde se myje stříhá a do toho prášení od pilníků opravdu není to pravé ořechové – dá se to snést pouze u manikury, ale pokud chcete úpravu nehtů modeláží jděte do Nehtového studia nebo alespoň tam, kde má nehtařka a její klientka prostor, klid čas a alespoň malou dávku soukromí, zejéma v případě, kdy máte nehty poškozené prací, chemií, necitlivým zásahem „odbornic“ nebo zlozvykem.Úplně nejhorší volba jsou ty co jezdí po domácnostech nebo v bytech dělají – chápu, že chtějí ušetřit ale co potom Vaše poškozené ruce, nehty propilkované do bolesti.
Na modeláž chodím, moje zaměstnání to vyžaduje a kvalitní nehtařku mám právě z těhle diskuzí stejně tak tady teď hledám i dobrou masérku.

Zdena Králíková | 15.9.2009 22:28 | ip: 78.136.165.35

Můžu doporučit Lucku z xfitness-salon.cz (Praha 4). Letos od dubna mám od ní 3× gelovky (1 modeláž a 2× jen potažený vlastní nehet) a musím říct, že jak jsem se toho bála, tak jsem spokojená. S každýma nehtama si vyhraje, tak se vůbec nemusíte bát. A stojí to kolem 800,– ale vydrží to než to odroste. :-)

Katka | 18.9.2009 8:51 | ip: 88.146.75.253

Doporučila bych všem Lenku Techlovskou – ostatní si vygůglujete, dělá hlavně acrygel, který kouzelně drží a je úžasně šikovná,za hodinku mám hotové nové nehty a ceny si porovnáte na jejích stránkách. U ní jsem neměla žádné problémy i když ze začátku byly moje drápky v hodně špatném stavu – teď jsou excelentní.

Jitula | 18.9.2009 20:37 | ip: 78.136.157.235

Jitula – máš asi pravdu, byla tam moje máma a taky byla hodně spokojená, hlavně se jí líbil takový trochu odlišný přístup k novým zákaznicím – řekla že to Lenka neseká jako Baťa cvičky, ale věnuje prý dost pozornosti tí základní diagnostice. Objednala jsem se taky i když to bude moje první modeláž a tak jsem trochu nejistá – ale jdu do toho, protože mě děsně otravuje lakování, odlakovávání, sušení a patlání pod a nad a máma s tím klidně měsíc dělá všechny práce a je v pohodě. všechno další najdete na lenka pomlčka nehty a v říjnu písnu všem jak jsem dopadla. Čau.

Danka Rychtářová | 24.9.2009 19:52 | ip: 94.241.75.158

Já si osobně myslím, že v Xfitness salonu dělají sice hezké gelovky, ale jsou na současné finanční možnosti a rozsáhlou nabídku gelových manikérek – drahý. Gelovky sice porád frčí, ale dělá je skoro každá. Daleko lepší je acryl nebo acrygel – ale je mnohem náročnější na práci a zkušenost manikérky. Ale vždycky bude platit, že kvalitní modelace vyžaduje kvalitní materiál, tak než se objednáte, ptejte se jak na materiál, tak na praxi a hlavně se vyvarujte samouků a samouček, které sice udělají gelové nehty, ale málokdy vědí cokoliv o anatomii, stavbě základní struktury nehtu,desinfekci a nutné hygieně. Říká se, že výborné nehtařky jsou z děvčat, které absolvovaly zdrávku a docela bych to potvrdila, do nedávna jsem dělala na hygieně-je jen na Vás pro co se rozhodnete. Nabídka modeláží je obrovská, dobrá kvalita práce a slušná cena se najít dá – ale chce to trpělivé hledání a dobré reference.

Soňa | 30.9.2009 0:24 | ip: 78.136.153.228

Pokud mohu z osobní zkušenosti doporučit, tak Lenku z Prahy 4 – Chodov, chodím k ní už asi 2 roky a je to fajn, je šikovná a zdobí jak kdo chce a má spoustu možností jak nazdobit, ale nehty mi drží a bez odchlipů i 4 týdny – a ceny má super – doporučila mi jí kolegyně v práci a ta k ní chodí už asi 5 let a to samé – nehty drží a je spokojená! Je v malém studiu, kde dělá jen nehty a je tam pohoda, pokud chcete vyzkoušet tady je její číslo 603 535 040, akorát je třeba se objednat dopředu – má hodně plno, ale to tak u tech dobrých je, takže to berte jako radu pokud hledáte spolehlivost a kvalitu ;-)

Veronika K. | 4.10.2009 21:02 | ip: 89.24.119.109

Veronika K -prosím Tě, nemáš na ni adresu nebo web, Já jsem na Praze 4 byla už u dvou nehtařek Jedna na Hájích a druhá na Opatově- ale nějak to nebylo to, co hledám :-( tak bych už nechtěla riskovat a myslím, že je dobré mít alespoň trochu představu o tom co o sobě dává vědět ona sama Předem dík! :-)

Alexandra | 14.10.2009 22:34 | ip: 78.136.162.74

Milá Zdenko já jsem ted udělala kurz modeláž nehtu a těším se na to až začnu. každá nehtařka musela začít začínám také v kadeřnictí a doufám že mi to pujde budu se moc snažit a že to mím klientkám nebude vadit že sedí v kadeřnictví.Tady si myslím,že jde o přístup ke klientkám a odvedené práci

Jitka | 19.10.2009 16:44 | ip: 80.188.234.21

Alexandra – mám obojí, je to Praha Chodov Leopoldova, hned vedle Alberta. Ahoj a písni jak jsi dopadla a jestli jsi konečně spokojená. Čauky V.

Veronika K. | 26.10.2009 9:42 | ip: 85.93.104.50

Byla jsem moc spokojená v Salonu Jessica v Praze v Rybálkové ul.č.29. Manikůru i pedikůru mi udělala moc hezky p. Irena Těšínská. Doufám, že i vy to potvrdíte. Lálina

Lálina | 28.10.2009 0:33 | ip: 78.102.12.68

Lálina – a jak jsou v Salonu Jessika na tom s cenou -. je to nějak přijatelné pro normální ženskou. Prozradíš nám cenu , prosím !

Danča | 28.10.2009 23:01 | ip: 78.136.176.189

Veroniko díky, vše jsem našla na lenka-nehty.cz a s Lenkou Techlovskou v Praze jsem moc spokojená, a taky jsem ji hned doporučila svým známým – je vidět že opravdu umí a má zcela výjímečný cit pro ruce a kvalitu nehtů – ta praxe a zkušenost je vidět na práci i na chování k zákaznicím. Cena mě překvapila, byla skoro o polovinu menší než jsem předtím platila za obyčejnou gelovou Francii, teď mám akrygel i selegantním ručním zdobením Paráda :-) Takových jako ona zase v Praze tak moc opravdu není-to je asi i důvod toho plného diáře.

Alexandra | 18.11.2009 21:00 | ip: 78.136.186.243

Milé dámy, dívky – prosím dávejte si pozor na asijská studia modeláží nehtů, moje 2 kamarádky a mamka doplatili na gelové nehty tím, že mají do krve probroušené vlastní nehty, na ně nandali Vietnamci gel, který za 3 dny zežloutl, tak jim to museli v salonu na obchodním centru sundat a teď už druhý týden jim hojí nehty na dermatologii a prý to bude nějaký čas trvat.
A za tenhle vánoční dárek zaplatili každá 660,– a to jen proto, že si vzpomněli pozdě a ty dobré nehtařky už měli plno – vietnamci měli volno už vím proč !!!

Broňa Tesařová | 29.12.2009 21:09 | ip: 94.241.68.30

Salon Jessika je sice OK, ale ty ceny – no to peněženka pláče a přitom oni dělají jen gelovky, studené i UV a k tomu lakování no konkretně za 1000,– vloni a doplnění a lakování 500,–, letošní ceny zatím neznám. Byla tam ségra, ale nic moc to tedy nebylo. K Vietnamcům nejdu, mám dojem, že o technice modeláže natož o materiálech moc nevědí – a hlavně ta domluva obsahuje cca 20 českých slov na která dohlíží jejich šéf. Jak to tady čtu tak to asi zkusím u té paní Lenky, teď jsem viděla na lenka-nehty.cz, že ona má kromě SEŠ i zdrávku, a reference na ni jsou skutečně OK. Musím si jít nějak vymazat povánoční depku a udělat si ruce, na které se každáý rád koukne. Snad se podaří. :-)

Mišulka | 3.1.2010 16:42 | ip: 78.136.161.129

Pro Danču. Promiň, tuto diskusi jsem navštívila znovu až dnes. Chceš-li zjistit cenu, zadej si prosím do vyhledávače Irena Těšínská a vylezou Ti její stránky a tam budeš mít i ceny salonu Jessica. Dělá nejen manikuru, ale i pedikuru a také jsem byla moc spokojená. Jsem zvědavá, jestli to potvrdíš. A nejrychlejší budeš mít, když jí zavoláš a ona Ti řekne cenu. Její tel. je 602 211 229. Lálina

Lálina | 4.1.2010 0:54 | ip: 78.102.12.68

Pro Lálinu – děkuji Ti za podrobnosti, našla jsem vše, ale 600,– za manikuru a nalakování je pro mne trochu drahé.. Našla jsem si už právě tady za stejnou cenu kompletní novou akrygelovou modeláž – mám to perfektně udělané, příští týden jdu na doplnění a jsem moc spokojená, že už nemusím zkoušet, hledat a experimentovat, nemám na to peníze, čas ani možnosti. Pokud máte zájem domluvte se na telefonu 603535040 – Praha.
Děla se tam skvělá a kvalitní práce za dostupnou cenu.

Danča | 6.1.2010 20:34 | ip: 94.241.70.14

Já bych chtěla upozornit všechny ženy,které hledají skutečně dobrou a zkušenou nehtařku,případně kadeřnici,kos­metičku a pod. že jedním ze znaků je i to, zda svou živnost dělají oficiálně, tedy mají vydaný živnostenský list – pak se prezentují třeba zde nebo na webech jako firmy.cz, nebo najisto a pod. Pak je vše ostatní v pořádku, ale bohužel je mnoho těch, které dělají živnost jako samouci, případně mají oprávnění k úplně jinému podnikání a pak je zle v případě, že Vám způsobí poškození třeba právě nehtů nebo vlasů, kůže a pod. Právě teď jsem udělala tu chybu, že jsem vybírala to co bylo nejlevnější, slečna podnikala doma, u skládacího stolku – výsledek zaplatila jsem za nehty a dneska po 4 dnech je mám dole a svoje mám bolavě propilované – tak takhle už nikdy!!!
Podotýkám, že jsem si ji nevybrala tady, ale podle lístečku ve schránce-Za blbost se platí :-(

Radka Blažková | 11.1.2010 21:08 | ip: 78.136.190.111

No ono je to trochu jinak ne:-)), nejde o to mít ŽL, ale o to mít akreditovaný rekvalifikační kurz a mít ho v salonu na viditelném místě. Není přeci podmínka, že nehtařka musí pracovat na ŽL!!Já už nehty dělám 5 let a do dneška ŽL nemám.Prostě jsem zaměstnaná v salonu na normální prac.smlovu.
A ty letáčky si dáváme do schtánek taky, stejně jako tam jsou letáčky z každého obchodu:-), tak že p. Radko, ŽL opravdu není podmínka dobré nehtařky!!!!

Lenuska | 11.1.2010 21:50 | ip: 89.176.246.101

Já myslím, že je to snadné, buď dělá v nějakém salonu jako třeba píše Lenuska, pak za její práci odpovídá i její zaměstnavatel, nebo dělá na ŽL a pak je za svou práci odpovědná ona sama. Kromě toho ta dobrá má obvykle dost práce, obvykle se sále něco nového učí, aby pro své klientky měla stále novinky, a především pracuje s kvalitním materiálem a hlavně umí vyhovět stylu a požadavku zákaznice.
Jo a taky nevnucuje žádné příšerné zdobení, ale dá Vám vybrat, nebo udělá vzor, jaký si třeba namalujete. Hlavně je daleko od samouků bez kurzů, a bez praxe.Hodně Vám napoví i webovky – pokud je má, nebo doporučení a reference Vašich známých.

Libuna | 15.1.2010 15:23 | ip: 85.93.104.50

Naprosto souhlasím s Libunou!!! Je to o tom, jak jsou spokojené klientky, nehtařka by prostě měla poslouchat přání klientek a podle toho jim poradit atd. A vemte si třeba vietnamky, jak se s nimi domluvit když neumějí vůbec česky a co je pro mě naprosto nepochopitelný, jak nabízejí gelové nehty a přitom dělají akryl té nejhorší kvality ze kterého jsou ekzémy a navíc si ve finále řeknou o skoro tisíc korun:-((.Jaký názor a zkušenosti s nimi máte? Ke mě chodí už dost holek který si u nich naběhly,akryl jim úplně zežloutl,nehty propilovaný a navíc kožní problémy!!

Lenuska | 15.1.2010 21:41 | ip: 89.176.246.101

Asijské salony jsou to nejhorší co jsem zažila – už nikdy!!!! a každého budu varovat. Umí 10 slov, která smějí říkat – a o tom, že by prošly nějakým akreditovaným školením nebo kurzem – to se mi tedy opravdu nezdá – spíš mají vlastní učitelky a hlavně vlastní materiály neznámého složení a nevyzpytatelné kvality. Myslím že tak jako jsou geneticky odlišné asijské vlasy, jsou i odlišné jejich nehty, celková anatomie kostry atd. Ovšem u nás bohužel všechno jde a bude ještě chvíli trvat, než kvalita, a umění jednat s klientelou bude na prvním místě. A překvapuje mě, že se najdou i zákaznice navýsost spokojené s asijským uměním – každá máme prostě jiné nároky.

Romana | 16.1.2010 21:12 | ip: 78.136.148.195

Další

Přidat příspěvek

Prosím přihlašte se.

Registrace na fóru Salóny-krásy.cz je zdarma a může se zde registrovat kdokoli, kdo souhlasí s níže uvedenými pravidly. Musí se s nimi proto každý před registrací seznámit - jsou závazná pro všechny registrované uživatele.

  1. Jsou přísně zakázány urážky, osočování a vulgární vyjadřování na fóru a výroky podněcujícím či odkazujícím na násilí nebo nenávist.
  2. Vybírejte vhodná fóra pro zakládání témat a nezakládejte duplicitní témata. Zvýší se tím šance, že na Váš příspěvek budou reagovat lidé zajímající se o stejné téma.
  3. Při zakládání témat nepište celý příspěvek velkými písmeny.
  4. Nejsou povoleny reklamní příspěvky a inzerce jakéhokoliv druhu.
  5. Příspěvky a témata porušující jakékoli z těchto pravidel mohou být bez varování upraveny, přesunuty, uzavřeny nebo smazány. Uživatel může být za porušování těchto pravidel bez varování zabanován na dobu určitou i neurčitou.
  6. Administrátoři, moderátoři, vlastník domény, vlastník serveru, ani nikdo jiný nijak nezodpovídají za případné škody vzniklé užíváním fóra Salóny-krásy.cz a řízením se radami a návody uživatelů.

Změna pravidel vyhrazena.