Korekce jizev

Kategorie: Estetická dermatologie

Korekce jizev je kosmetická procedura, která se provádí na klinikách estetické dermatologie nebo kosmetických salonech. Cílem této služby je zlepšit vzhled pokožky a odstranit nevzhledné jizvy způsobené například akné, operacemi, popáleninami, nebo úrazy. Principem korekce jizev chirurgickou cestou je vyříznutí, tedy excise jizvy, eventuálně i okolí a provedení nové sutury čili sešití okrajů kůže a vytvoření ideálních podmínek hojení, čímž je zpravidla dosaženo lepšího výsledného efektu.

Procedura korekce jizev může obsahovat několik různých kroků, včetně dermabráze, chemického peelingu, laserové terapie, aplikace kyseliny hyaluronové a dalších specifických postupů závislých na typu jizvy. Způsob léčby se volí individuálně podle charakteru a umístění jizvy.

Korekce jizev je obecně považována za bezbolestnou proceduru a většinou se provádí v lokální anestezii. Cena závisí na mnoha faktorech, jako jsou velikost a umístění jizvy, zvolená metoda korekce a počet ošetření, které je nutné provést. Zpravidla se jedná o poměrně drahou proceduru, ale výsledky jsou zpravidla velmi dobré.

Mezi hlavní výhody korekce jizev patří zlepšení vzhledu pokožky, zvýšení sebevědomí a snížení psychických obtíží spojených s nevzhlednými jizvami. Kontraindikace zahrnují například kožní onemocnění, infekce a alergie na některé složky používané při korekci jizev.

Počet návštěv závisí na typu jizvy a zvolené metodě léčby. Některé jizvy lze odstranit jediným ošetřením, zatímco u jiných je nutné provést několik návštěv. Po ošetření je nutné dodržovat pokyny lékaře ohledně správy jizvy a péče o pokožku.

Korekce jizev je vhodná pro osoby s nevzhlednými jizvami způsobenými akné, operacemi, popáleninami nebo úrazy. Před zahájením léčby je důležité se poradit s odborníkem, který posoudí, zda je procedura pro daného pacienta vhodná.

Slevy v salónech krásy

–30 %

Lash lifting a laminace obočí v jednom termínu

Balíček kompletní péče za ještě výhodnější cenu

Jana Horáčková - RoseGoldLook, Dvořákova 44/14, Brno

1500 Kč končí za 17 dní
–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za 28 dní