Kryosauna

Kategorie: Sauny

Kryosauna - jedná se o revoluční léčebnou a regenerační metodu, při níž se tělo klienta vystavuje extrémně nízkým teplotám až na minus 196°C po dobu 1-3 minut (vyjímečně až 4 minuty). Tento revoluční regenerační přístroj využívají nejenom vrcholoví sportovci, ale i široké spektrum klientů všech věkových kategorií, kteří navštěvují fitness, lázeňská a nemocniční zařízení.

Kryoterapie v kryosauně je inovativní metoda terapie, která využívá extrémně nízkých teplot k stimulaci těla. Tato procedura se provádí v speciální kryosauně, která vytváří chladicí prostředí pomocí dusíkových plynů. Kryoterapie nabízí mnoho výhod a má širokou škálu účinků na tělo.

Výhody kryoterapie v kryosauně:

 • Redukce bolesti: Kryoterapie pomáhá snižovat bolest a zánět v těle. Exponování pokožky extrémně nízkým teplotám pomáhá snižovat citlivost nervových zakončení a uvolňuje endorfiny, přirozené analgetické látky v těle.
 • Zlepšení regenerace a hojení: Kryoterapie podporuje regeneraci tkání a rychlejší hojení zranění. Studené teploty zvyšují průtok krve do postižených oblastí, což přináší více živin a kyslíku a odstraňuje odpadní látky.
 • Zlepšení sportovních výkonů: Mnoho profesionálních sportovců využívá kryoterapii ke zlepšení výkonu a urychlení regenerace po tréninku. Snížení zánětu a bolesti umožňuje intenzivnější a efektivnější trénink.
 • Zlepšení stavu kůže: Kryoterapie může pomoci zlepšit stav pokožky, zejména u kožních onemocnění, jako je ekzém nebo akné. Chladné teploty mají antioxidační účinky a mohou zlepšovat pružnost pokožky.

Průběh kryoterapie v kryosauně:

Během kryoterapie v kryosauně vstoupíte do speciální komory, která je naplněna dusíkem nebo jiným chladicím plynem. Teplota v kryosauně se pohybuje kolem –100 °C až –150 °C. Terapeut vás bude průběžně sledovat a instruovat během procedury.

Obvykle se provádí krátkodobá expozice chladu, která trvá jen několik minut. Během této doby se pokožka rychle ochladí, což vytváří reakci v těle. Při vystavení nízkým teplotám se cévy stahují a poté se opět rozšiřují, čímž se zlep

Účinky kryoterapie v kryosauně:

 • Zlepšení cirkulace: Kryoterapie pomáhá zlepšit oběh krve a lymfy v těle, což může vést k lepšímu přísunu živin a kyslíku do tkání a odstranění toxických látek.
 • Redukce zánětu: Studené teploty způsobují, že cévy se zužují a poté rozšiřují, což podporuje odstraňování zánětlivých látek z tkání a snižuje otoky.
 • Uvolnění endorfinů: Kryoterapie stimuluje uvolňování endorfinů, přirozených hormonů štěstí, které mohou přinést pocit euforie a snížit vnímání bolesti.
 • Zlepšení energetického stavu: Kryoterapie může zvýšit energetickou úroveň a vitalitu těla díky stimulaci metabolismu a prokrvení.

Kontraindikace kryoterapie v kryosauně:

 • Přestože kryoterapie má mnoho výhod, existují některé kontraindikace, které by měly být zohledněny:
 • Kardiovaskulární onemocnění: Osoby s vážnými srdečními problémy, jako je nekontrolovaná hypertenze nebo srdeční choroby, by se měly vyhnout kryoterapii.
 • Respirační onemocnění: Lidé trpící astmatem, bronchitidou nebo jinými vážnými respiračními problémy by měli kryoterapii také vynechat.
 • Poruchy citlivosti na chlad: Osoby s poruchami citlivosti na chlad by se měly poradit se svým lékařem, zda je kryoterapie vhodná pro jejich případ.

Cena a počet opakování kryoterapie v kryosauně:

Cena kryoterapie v kryosauně se může lišit v závislosti na konkrétním salonu a regionu. Obvykle se jedná o jednorázovou proceduru, a proto se cena stanovuje za jednotlivou návštěvu. Počet opakování závisí na individuálních potřebách a cílech klienta. Někteří lidé mohou pociťovat přínos již po jedné seanci, zatímco pro jiné může být doporučeno pravidelné opakování terapie pro dosažení optimálních výkonů.

Slevy v salónech krásy

–30 %

Lash lifting a laminace obočí v jednom termínu

Balíček kompletní péče za ještě výhodnější cenu

Jana Horáčková - RoseGoldLook, Dvořákova 44/14, Brno

1500 Kč končí za 17 dní
–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za 28 dní