Holení břitvou Hot towel

Kategorie: Barber shopy (pánská holičství)

Když hladké oholení, tak metodou Hot Towel (Holení břitvou). Zdálo by se, že v 21. století, kdy nás všechny reklamy přesvědčují, že nejlepší a nejhladší oholení zajistí ten a ten holící strojek, bude holení břitvou trochu out. Ale není tomu tak. Jedná se o návrat ke kořenům a tradici.

Načas lazebníci vymizeli

Dříve byl holič většinou chlap. Pánové se k němu chodili pravidelně holit i stříhat, tím si neustále udržovali svůj elegantní vzhled a noblesu. Za socializmu se to najednou zlomilo. Nůžky a hřeben se rázem staly typicky ženskou záležitostí a muži museli hledat uplatnění jinde. Klasická holičství zanikla, místo nich vyrostly salóny pro dámy.

Dnes se zase vše rychle vrací, otevírají se barber shopy, které jsou výhradně pro muže. Dostává se jim tu té nejlepší péče od skutečných profesionálů. Nejen že je oholí a ostříhají, ale nabídnou i dobrou kávu, chutný drink, nebo připálí doutník. Atmosféra vybízí k celkovému uvolnění, poslechu hudby i povídání si s ostatními muži.

Hladká a krásná tvář díky holení břitvou Hot Towel

Jednou z velmi oblíbených služeb těchto pánských podniků je holení břitvou Hot Towel. Jak už anglický překlad napovídá, jde o aplikaci horkého ručníku na tvář. Díky napaření se otevřou póry, změkčí vousy a tím je holení snazší a pohodlnější. Po sundání ručníku holič vyčistí pokožku, tvář namasíruje a proti podráždění použije oleje. Jsou na přírodní bázi, proto nezpůsobují podráždění. Když je pokožka připravená, následuje namydlení speciálním mýdlem a právě teď přijde na řadu břitva.

Její bezespornou výhodou je, že dokonale hladce oholí a to i delší vousy, se kterými si klasický strojek neporadí. Zajišťuje dlouhodobé oholení. Při správném použití stahuje nejvrchnější vrstvu pokožky, takže oholená tvář je jemnější a zdravější. Výsledný efekt doladí vhodná kolínská voda.

Práce s břitvou není sranda

Práce s břitvou vyžaduje správnou techniku. V tomto případě nejde jen o sílu, ale především sklon, který je velmi důležitý. Každý barber je v tomto směru velký profesionál, proto se nemusíte bát žádného podráždění či dokonce poranění.

Dejte břitvě šanci a své tváři výjimečný vzhled. V prostředí dnešních barbers hopů každý muž pochopí, že si tento zážitek zaslouží.

I vousy vyžadují správnou péči! Jak na úpravu vousů a beardtrim?

Čtěte také:

Slevy v salónech krásy

–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za 29 dní
–30 %

Lash lifting a laminace obočí v jednom termínu

Balíček kompletní péče za ještě výhodnější cenu

Jana Horáčková - RoseGoldLook, Dvořákova 44/14, Brno

1500 Kč končí za 18 dní