Úprava vousů a beardtrim

Kategorie: Barber shopy (pánská holičství)

V dnešní době si i muži uvědomují, že péče o své tělo je velice důležitá, a proto dbají nejen o své vlasy, ale také o vousy. Aby ne. Vždyť vousy jsou mužskou chloubou, podtrhují osobnost a dokonale zvýrazňují rysy. A jistě nám dá každý muž zapravdu, že dokonalý vzhled gentlemana zvyšuje charisma i zdravé sebevědomí.

Úprava vousů a beardtrim

Nenechte se zmýlit, že když vám narostou vousy, máte vyhráno. Pokud o ně totiž nebudete dobře pečovat, výsledek bude zcela opačný. Pojďme si tedy říci pár základních pravidel, jak vypadat jako skutečný gentlman.

Jak na správný tvar?

Nechali jste si narůst plnovous a máte vyhlédnutý váš „fousatý vzor". Teď byste si přáli upravit porost právě jako on. Není to tak snadné, jak se na první pohled zdá. Stejně jako u výběru správného účesu, i v tomto případě musíte sestřih přizpůsobit tvaru obličeje. To, co sluší muži s kulatou tváří, nebude slušet tomu s oválnou a naopak. Další překážkou může být nějaká vaše anomálie – velký nos, malé rty, abyste nevhodnou volbou střihu na ně neupozornili mnohem víc. S tím vším si však dokonale poradí odborníci, kteří vám poradí.

I vousy vyžadují správnou péči

Když už jste si vytvořili na své tváři dokonalý vzhled, nenechte svou práci zmařit tím, že necháte vousy zase po nějakou dobu ledabyle růst. Aby byly stále pěkné, nejen na pohled, ale i dotek, je potřeba o ně správně pečovat. Začněte tím, že se nebudete vousů příliš dotýkat, tím se velmi rychle mastí. Také je třeba na svou novou image myslet při jídle i pití. Opatrnou konzumací může snadno předejít nepříjemným situacím, kdy vám ve strništi uvízne nějaký drobek nebo zůstane omáčka.

Pomůcky ke snadné údržbě

Vaše bradka i knír potřebují dostatečnou péči, obyčejná voda jim nikterak nepomůže. Na našem trhu se objevuje celá řada kosmetických firem nabízejících nepřeberné množství přípravků na vyživení a hydrataci vašeho plnovousu. Určitě by v kosmetickém kufříku by neměl chybět kvalitní šampon, který vlasy vyživí a dodá jim lesk. Dále doporučujeme vhodné oleje, jež jsou zpravidla na přírodní bázi, stejně tak balzámy či kondicionéry. Pro zastřihávání je důležité zvolit vhodné strojky, zastřihovače, a pro následnou úpravu hřebeny.

Nevíte si rady, svěřte se odborníkům

Pokud si sami na první krok netroufnete, určitě je lepší využít služby nějakého z místních barber shopů, kde vám profesionálové poradí a s dokonalým lookem pomohou. Doporučí vhodnou kosmetiku i pomůcky. V příjemné atmosféře pánského podniku si můžete vychutnat lahodný drink, zapálit doutník a vyměnit zkušenosti i s jinými hosty. Atmosféra ke klábosení přímo pobízí. A hlavně – ženám je zde vstup zakázán :-)

Když hladké oholení, tak metodou Hot towel!

Čtěte také:

Fotografie

Slevy v salónech krásy

–30 %

Lash lifting a laminace obočí v jednom termínu

Balíček kompletní péče za ještě výhodnější cenu

Jana Horáčková - RoseGoldLook, Dvořákova 44/14, Brno

1500 Kč končí za 17 dní
–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za 28 dní