Vyhledávání:

Barber shopy (pánská holičství)

Hledáte barber shop (pánské holičství), kam byste se rádi vraceli?

Péče v tradičném pánském holičství v podobě barber shopu představuje zážitek, luxus a kvalitu.

Usaďte se v pohodlném křesle a nechte si od svého barbera upravit vlasy či vousy. Vysoký standard péče o pány zahrnuje také relaxační holení břitvou či péči o tvář, moderní i klasický střih, beardtrim, úpravu vousů, plnovousu a holení břitvou. K tomu příjemná atmosféra a speciální pánská kosmetika – prostě idální místo na pánské zkrášlení!

Dokonalou péči v holičství jako za časů našich dědů. Dopřejte si tradiční holičství, oholení klasickou metodou s příjemným napařením horkým ručníkem (Hot towel) nebo holení břitvou. Nepřijdete o nic, ani když nosíte vousy, které vám zde upraví do správného tvaru za pomocí speciální kosmetiky pro pány. Úprava vousů a beardtrim je dokonalý zážitek. Zastřižení plnovousu, zaholení kontur a pěstící balzám je dokonalý zážitek. Pánská holičství (barber shop) vám kromě holení a úpravy vousů zastřihnou i vlasy a vytvoří správný účes, provedou chlapecký střih, pánský střih i pánské barvení.

Barber shopy a pánská holičství – co vás čeká a co od nich můžete očekávat

Barber shop: Vstup pouze pro gentlemana!

Pomalu se vytrácí staré pánské holičství, kde je muž za deset minut ostříhaný a zaplatí jen pár korun. Čím dál více mužů si úpravu svého vzhledu chtějí užít a vychutnat si u ní i skleničku dobrého pití či vykouřit doutník. A to vše bez přítomnosti žen! Proto není divu, že i v Čechách začínají být tolik oblíbené Barber shopy. Holiči, zubaři i chirurgové – to vše byli „barbers“

Samotné slovo „barber" (latinsky barba) znamená holič, nebo lazebník a právě ti byli velice vážení již ve starém Egyptě. Ne jinak tomu bylo i ve starém Římě, kde dokonce první holení mladého hocha znamenalo přeměnu v dospělého chlapa. V období středověku se z holičů stávali zároveň i lékaři, zubaři, chirurgové. Trhali zuby, pouštěli žilou, používali pijavice, anebo klystýr. Největší nouzi o klienty měly barber shopy v době, kdy si muži nechávali narůst dlouhé vlasy i fousy. Tehdy mohly holičství navštěvovat i ženy. Poslední dobou jsou tato zařízení výhradně pánskou záležitostí a ženám je zde vstup zakázán.

Mužský svět, se vším všady

Při vstupu do Barber shopů je již na první pohled jasné, že jste v zcela jiném světě – mužském světě. Zde je povoleno vše, co si jen skutečný gentleman může přát. Během péče o jeho vlasy i vousy si může pochutnat na šálku kávy, sklence whisky, nebo zapálit doutník. Některé podniky nabízí i velkoplošné televize se sportovními přenosy, ale většinou dávají přednost komunikaci mezi sebou tak, jak to dělali muži již za starých časů.

Žádné strojky ani holítka – jen břitva!

Možná pres všechny ty slogany z reklam, o nejhladším oholení, je těžké uvěřit, že skutečný mistr holič používá jen ostrou břitvu. Aby se vousy lépe holily, změkčí se napařením horkým ručníkem, namydlí kvalitním mýdlem a břitva může po tváři řádit. Pokožku je důležité ve finále ošetřit kolínskou a vousy olejem, jež jim dodá výživu i lesk.

Pokud muži chtějí stále vypadat jako po návštěvě těchto shopů, musí o své vousy dbát i doma. O tom čím a jak je každý správný barber rád poučí.

Slevy v salónech krásy
–40 %
nove-cerne-tetovani-velikosti-10-x-10-cm

Nové černé tetování velikosti 10 × 10 cm

Nové černé tetování velikosti 10 × 10 cm (vlastní motiv…

LIOLA studio Tetování, Senovážné Náměstí 23, Praha

1200 Kč končí za 9 dní
–41 %

Thai Oil Massage

Thajska Olejova Masaz

Thai Spa, Dlážděná 1003/7, Praha

699 Kč končí za 9 dní
–29 %

The M spa jarní speciál

Probuďte se ze zimního spánku a přivítejte jaro s energií

The Emblem Prague Hotel - M Spa, Platnéřská 19, Praha

3200 Kč končí za 10 dní
–37 %

Permanentní make up obočí a rtů

Permanentní make up rtů a obočí

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

2200 Kč končí za měsíc