Vyhledávání:

Nehtová studia

Nehty a nehtová studia, nehtařka, nehtový dizajn

Nehtová studia nebyla snad ještě nikdy tak na vzestupu, jako je tomu nyní. Je to relativně mladé odvětví podnikání a rozvíjí se dynamickou rychlostí. V každém i menším městě (pomalu vesnici) můžeme alespoň jedno nehtové studio najít. Pokud jich je více, existuje mezi nimi malá konkurence, protože mají tolik klientů, že se jim stále daří.

Nehtová studia se zaměřují při manikúře na kosmetickou proceduru, při které dochází k ošetření a odstranění kůžičky a upravení tvaru i vzhledu nehtů. Někdy provádějí i pedikúru s ošetřením suchých chodidel, kuřích ok či zarůstajících neh­tů.

Podle ceny poznáte, jestli jednáte s profesionály, nebo naopak. Ale nenechte se zmást, ne jen cena vždy odpovídá kvalitě, proto v případě svých nehtů dejte na rady kamarádek, nebo někoho, kdo tato studia navštěvuje již několik let. Nehtová studia fungují buď samostatně, nebo jsou součástí salonů krásy.

Dostupné služby v jednotlivých studiích a salonech

Většina studií a salónů nerozlišuje věk ženy, která má zájem starat se o svoje nehty. Z toho tedy vyplývá, že mít krásné nehty, kterými můžete zaujmout hned na první pohled, není záležitost jen mladých žen, nebo žen na vrcholových pozicích. S péčí o nehty úzce souvisí manikůra a pedikůra, takže téměř ve všech nehtových studií můžete narazit i na tyto služby.

Péči o nehty je potřeba brát komplexně, tedy jako péči o celkový vzhled, proto nehtová studia bývají součástí větších salónů, které nabízejí širší škálu služeb.

Manikúra a nehtová modeláž

Při proceduře se provádí klasická, suchá i kombinovaná manikúra, dámská i pánská, pro co nejpřirozenější přírodní vzhled nehtů. Manikúra zahrnuje ošetření rukou, leštění nehtů, aplikaci hydratačních a ochranných prostředků i lakovaní. Klasická neboli mokrá manikúra je nejpoužívanější. Suchá manikúra pokožku ošetřuje bez předchozího namočení ve vodě. Kombinovaná manikúra kombinuje oba prvky.

Japonská manikúra – P-Shine a gelové nehty

Japonská manikúra neboli P-Shine umožňuje udržet nehty krásné a zdravé i bez lakování díky leštění nehtů speciální pastou z přírodních složek jako bentonit, parafín,včelí vosk, mateří kašičku, křemičitou hlinku, glycerin, panthenol, vitaminy A, E ,H, B5 a japonské řasy. Pokud vsadíte na gelové nehty, musíte chodit pravidelně na jejich doplnění. Na závěr se nehty upraví francouzskou manikúrou nebo nalakují.

Zábaly a masky na ruce

Zábaly a masky na ruce vrací pokožce pružnost, elasticitu a současně vyživují a hydratují suchou pokožku. Parafínový zábal prohřeje a uvolní ztuhlé svaly a klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Nehtařka provádí i masáž rukou. Ruce jsou pak vyživené, hladké, jemné a bez odumřelých buněk.

Pedikúra pro muže i ženy

Pedikúra je příjemná a prospěšná procedura. Na chodidlech jsou nervová zakončení spojená s vnitřními orgány. Odstraněním zrohovatělé kůže pokožka lépe dýchá a upravené nohy jsou klíčem ke zdraví. Pedikúra zahrnuje kompletní ošetření nohou včetně peelingu a krému, péči o nehty, zarostlé nehty, kuří oka, leštění i lakování nehtů. Provádí se mokrá, ale i suchá pedikúra, která je vhodná pro lidi s neuropatií. Přístrojová pedikúra ošetří nohy speciálním vysokootáčkovým přístrojem s frézami.

Kde najít nehtařku a nehtové studio

V České republice jsou nejoblíbenější gelové nehty, jejichž provedení i když je jednoduché vyžaduje velkou dávku soustředěnosti a jedna modelace zabere i dlouhý čas – tedy alespoň pokud chcete mít své nehty v opravdu kvalitním provedení.

Na internetu můžete najít celou řadu studií a salónů, které se modelací nehtů zabývají. Podstatná část z nich má na svých stránkách i popsaný způsob, jakým modelaci provádějí. Rozhodně se tedy není čeho bát a i jen jednou návštěvou, můžete hodně získat, protože připadat si ve společnosti krásná a neodolatelná je k nezaplacení.

Nejčastější služby nehtových studií

– Manikúra

Ačkoli jsou ruce jednou z nejnamáhavějších částí těla, často se na ně zapomíná. První pohledy patří rukám a nehty jsou jejich přirozenou ozdobou. Bohužel, manikúra je jen okrajovým oborem kosmetiky. Přitom je jasné, že jestli chce člověk vypadat pěstěně a upraveně od hlavy až k patě, musí věnovat pozornost i vzhledu svých nehtů.

– Modeláž akrylových nehtů

Před samotnou modeláží nehtů předchází základní úprava vlastních nehtů. Po nalepení tipů – umělých nehtů a jejich zapilování se nanáší UV akryl, neboli pryskyřici a zapékají se v UV lampě. Akrylové nehty jsou vždy hrubší než gelové.

– Doplnění akrylem

Před samotnou modeláží nehtů předchází základní úprava vlastních nehtů. Po nalepení tipů – umělých nehtů a jejich zapilování nanášíme UV akryl, neboli pryskyřici a zapékáme v UV lampě. Akrylové nehty jsou vždy hrubší než gelové. I u této modeláže s akrylem lze provést permanentní francii. Tento UV akryl nezapáchá.

– P-shine

Japonská metoda leštění nehtu na bázi včelího pylu a křemičité hlinky, která se těží v Japonsku v moři. Manikúra je vhodná pro všechny typy nehtu – normální, roztřepené, lámavé i špatně rostoucí s výjimkou tenkých nebo zničených.

– Parafinový zábal na ruce, nohy

Provádí se peeling (např. levandulový, s aroma oleji), poté se nanese vyživující maska, ponoří se do parafínu (s výživnými prvky) a na 15–20 min se ruce v igelitových sáčcích vloží do termorukavic. Poté se ruce, nohy dále promasírují regeneračním krémem.

– Modeláž gelových nehtů

Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvar nehtu. Tvoří se nanášením vrstev gelu na přírodní nehty, vzájemně se spojí a ztvrdnou v pevný nehet. Nehty tuhnou působením ultrafialového světla v UV lampě.

– Doplnění gelem

Doplnění gelem – začíná prodloužením Vašich nehtů dle Vašeho přání (délka, tvar). Používáme různé barevné odstíny gelů, včetně permanentní francie. Modeláž nehtů obsahuje úpravu přírodních nehtů pro modeláž, úpravu kůžičky, prodloužení nehtů, potažení gelem, regenerační olejíček na nehtovou kůžičku, regenerační krém na ruce (bez francie).

– Zpevnění nehtů

Nová metoda zpevnění přírodních nehtů pro zákaznice, které nemají rády umělé nehty. Pod zpevňující přípravek se nanáší vitaminy pro přírodní nehty, přípravek se po nalakování nechává zaschnout v UV lampě, aby nešel odlakovat běžným odlakovačem.

– Lakování nehtů klasické

Správné lakování nehtů začíná vrstvou podkladového laku, který chrání nehty před barevnými pigmenty obsaženými v dalších dvou vrstvách barevného laku, které jsou naneseny v barvě dle Vašeho výběru. Na závěr se nanáší poslední vrstva průhledného vrchního laku, který chrání barevný lak před poškozením a poškrábáním.

– Francouzská manikúra

Francouzská manikúra je stylová a vkusná. Jistě jí všichni znáte, ale v našem článků se o ní dozvíte skutečně vše. Její výhody i nevýhody, cenu nebo postup při jejím vytváření. Jedná se o způsob úpravy nehtů, který vymysleli francouzští designéři. Ideálně doplňuje jakýkoli model a hodí se k jakékoli příležitosti. Výsledkem je bílý okraj nehtů na průsvitném růžovém či béžovém podkladu.

– Zdobení nehtů (nail art)

Dekorační techniky zdobení nehtů a nauka o kombinování barev. Zdobení laky – mokrá i suchá technika, dozdobení francouzské manikúry, aplikace kamínků, samolepek, vodolepek, flitrů, třpytivého prachu.

– Medicinální suchá pedikúra

Od mokré se liší v přístupu k odstraňování nežádoucích zrohovatělých částí kůže z plosek nohou. Vyznačuje se větší péčí o nehtové okolí i nehtové ploténky. Suchá medicinální pedikúra je totiž mnohem šetrnější a jemnější než klasická mokrá pedikúra.

– Mokrá pedikúra

Pedikérka nejprve ponoří chodidla do vody, v které rozpustila hypermangan a změkčovač vody, jímž může být i tělový šampon. Po 10–15 minutách osuší jednu nohu, druhá se smí ještě koupat. Chodidlo potře lékařskou vazelínou, v případě zájmu zákazníka je namasíruje.

– Masáž rukou

Velmi příjemná a efektivní procedura na unavené ruce, trvá přibližně 15 minut a ruce jsou po ní znatelně lehčí a odpočaté. Masáž rukou vaše ruce zregeneruje, odlehčí a zrelaxuje.

– Pedikúra

Pravidelná pedikúra je schopná odstranit řadu potíží a bolestivých stavů. Při pedikúře odstraňujeme ztvrdlou kůži, mozoly, kuří oka, stříháme a upravujeme nehty i zarostlé a deformované.

– Pánská manikúra

Pánská manikúra je v této době velmi žádaná, je brán zřetel na důslednější péči a diskrétnost vůči klientovi. Kromě klasické manikúry je pro muže také doporučován P-Shine, který je pro nehty dokonalou tečkou za manikúrou.

– Manikúra Jessica

Jessica Vartoughian je považována za přední světovou autoritu v oboru péče o přirozené nehty. Založila v roce 1969 první nehtovou kliniku na světě a stala se „první dámou nehtové péče“.

– Twinkle tattoo

Twinkle Tattoo je technika zdobení těla, která poskytuje nový styl v dočasném tetování. Zdobení touto technikou spočívá v nanášení třpytivých prášků se speciálním fixátorem na pokožku, který zabezpečí trvanlivost tetování minimálně na 1 týden. Tato technika zdobení těla je vhodná na různé části těla – včetně obličeje a očních víček.

– Modeláž akrygelových nehtů

Umělé nehty se pevně lepí k přirozeným nehtům silným lepidlem. Výhodou modeláže akrygelových nehtů je jejich velká pevnost.

– Doplnění akrygelových nehtů

Akrygel je nově představený výrobek na našem trhu, který svou dvojitou sílou – pružnotí v gelu a tvrdostí akrylu a zároveň dokonalu přilnavostí (téměř 100%ní) předčí ostatní nehtové materiály. Akrygelové nehty mají vzhled skoro stejný jako gelové, ale tvrdost spíše jako porcelánové a pryskyřicové. Báječné řešení pro ty, kterým gelové nehty nedrží, případně potřebují docílit větší tvrdosti nehtů. Materiál se také vytvrzuje UV světlem.

– Modeláž nehtů na nohou

Modeláž nehtů na nohou je nejžádanější v období léta. Tato modeláž probíhá podobně, jako na rukou, časově je méně náročná. Klientka musí přijít s čistýma nohama, nejlépe po pedikúře – není podmínkou. Na výběr máte také barevnou francii, zdobení. Tato modeláž nehtů na nožkách vydrží 2–3 měsíce.

– Mobilní nehtové studio

Potřebujete kvalitní nehtovou modeláž přirozeného vzhledu ideálně v pohodlí domova? Právě pro Vás je určena služba mobilného nehtového studia. Provedení manikúry, pedikúry či nehtové modeláže přímo u klienta doma, na společenské akci atd. Základem pro mobilní nehtové studio je pracovní místo s dobrým osvětlením, s přístupem k tekoucí pitné studené i teplé vodě a připojení do elektrické sítě.

– Gel lak/Shellac

V tomto materiálu se snoubí snadné nanášení laků s odolností gelů. Výhodou oproti běžným lakům je okamžité zaschnutí a dlouhodobá trvanlivost. Životnost gel laku se pohybuje od 1 do 3 týdnů. Tuto dobu ovlivňuje kvalita přírodního nehtu, mechanické zatížení a správná aplikace.

– Striplac/UV lak

Striplac je materiál, který při kontaktu s UV světlem tvrdne. Svlékací UV/LED lak na nehty, vydrží až 10 dní bez jediné chybičky. Jedná se o speciální materiál, který je daleko odolnější, než klasický lak na nehty, který se po pár dnech oloupe a lakování je tu nanovo.

– Vinoterapie SPA manikúra

Vinoterapie SPA manikúra pro naše ruce – I naše ruce si zaslouží odpočinek, takže bychom jim ho měli aspoň jednou za čas dopřát. Vinoterapie je vhodná především pro ruce a jedná se o proceduru, při které dochází k zotavení pokožky. A ptáte se proč zrovna vinoterapie? Ano opravdu to má něco společného s vínem. K zotavování pokožky dochází totiž pomocí různých částí z vinné révy. Jde o přírodní regeneraci vaší pokožky bez použití chemických přípravků. Mluvíme zde například o hydratace, zklidnění pokožky a navíc bude kůže pomaleji stárnout.

– Podologie

Podologie představuje medicínský obor, který se zabývá různými oblastmi terapie nohy.

– IBX

IBX Systém – dvoufázový systém pro zpevnění a zesílené přírodních nehtů a vyrovnání jejich nerovností. Jde o léčivou a regenerační manikúru, obsahuje keratin, zvlhčující látky a ozdravné patentované látky. Výsledkem jsou přirozené, upravené a zdravé nehty.

– Rovnání nehtů (Orthonyxie)

Konec zarůstajícím nehtům – obor zvaný orthonyxie se zabývá rovnáním zarůstajících nehtů. Jedná se o komplexní péči zarostlého nehtu, srovnání nehtové ploténky, která zarůstá do nehtového valu. Vzhledem k vysoké spolehlivosti léčby lze tímto řešením předejít bolestivému chirurgickému zákroku.

Čtěte také:

Slevy v salónech krásy
–40 %

40% sleva na první návštěvu

Sleva 40 % na první proceduru v našem studiu - neinvazivní…

Studio Fit medica Třebíč, Poliklinika Hájek Jelínkova 991, Třebíč

714 Kč končí za 10 dní
–22 %

Hodinová havajská masáž lomi lomi

Zažijte havajskou masáž lomi lomi s použitím luxusních…

Tantiki-masáže, Hybešova 40, Brno

699 Kč končí za 9 dní
–18 %
cervnova-akce-na-lash-lifting
800 Kč končí za 10 dní
–20 %
letni-akce-na-tetovanou-mezirasovou-linku

Letní akce na tetovanou meziřasovou linku

Letní akce na tetovanou maziřasovou linku v termínu…

Salon Dorothea - Klára Matoušková, Náměstí T. G. Masaryka 11/9, Břeclav

1750 Kč končí za měsíc