Skandinávský recept na štěstí a krásu

Kategorie: Péče o pleť

Mojekrasa

Životní styl Seveřanů se stává celosvětovým fenoménem. Ať už je to hygge, které radí užívat si maličkostí každého dne, nebo lagom nabádající ke střídmosti a vyváženosti. Obě filozofie v dnešní uspěchané době nabízejí návod, jak najít rovnováhu, získat pohodu a klid v duši. Můžeme podle nich vyladit každý krok svého života – bydlením a jídlem počínaje a péčí o krásu konče.

Ne nadarmo severské národy patří mezi ty nejšťastnější a nejspokojenější. V čem tkví tajemství jejich životního optimismu? Buď si dokážou zpříjemnit zdánlivě všední okamžiky podle zásad „hygge“ nebo k tomu přidají životní postoj, který Švédové nazývají „lagom“. Tenhle výraz lze do češtiny přeložit jako střídmost a vyrovnanost, schopnost užívat, ale ani málo ani moc, zkrátka tak akorát.

Oba severské trendy nejlépe vystihují slova jako pohoda, zpomalení, umění vychutnávat si, ale také zastavit se, vnímat naplno, ale přitom nechtít zbytečně moc. A tak Seveřané nemusejí hned vyhrát v loterii, vydávat se cesty kolem světa nebo podnikat ohromující životní změny, aby se na svět usmívali. Radovat se lze přece i z naprostých maličkostí. Hlavní je dokázat si jich všimnout a procítit je, byť nám přijdou jako samozřejmosti. Nemůžeme ale pasivně čekat, až nám to hezké spadne do klína, hygge i lagom vyžadují aktivní přístup. Proč si neudělat život pohodovější a šťastnější?! Často je to snazší, než si myslíte.

Těšit se z drobností

Každou minutu dne lze proměnit v milou událost. Stačí si třeba k vaření pustit svou oblíbenou muziku. Vydat se na malou procházku. Upéct si bábovku, dát si ji s rodinou u odpolední kávy a přitom si popovídat o malých i velkých radostech a starostech. Zkuste si jen zapálit svíčku a pozorovat západ slunce. Pozvat na kus řeči přátele nebo se s hrnkem čaje zachumlat do deky a pustit si oblíbený film. Cokoli vás dokáže příjemně naladit a zklidní životní tempo se počítá a s pokorou byste to měli přijímat. Velkým trendem je také návrat k přírodě a všemu domácímu a kvalitnímu.

Čisté, poctivé a přírodní se šíří jako pozitivní lavina také do oblasti péče o tělo. Vždyť co může být příjemnější, než dát si teplou sprchu a pak pokožku hýčkat jemným tělovým olejem. Maličkost, která udělá dobře tělu, pohladí i po duši, protože vyváženost je přesně to, co pro svůj život potřebujeme. Mít všeho tak akorát, abychom si mohli užívat to dobré.

Do puntíku tato pravidla splňuje třeba švédská kosmetika Barnängen, která přichází na náš trh se dvěma produktovými řadami – Severská péče a Severské rituály. Dokážou pokožku uvolnit i povzbudit, vyživí ji i osvěží. Hydratační tělový balzám, tělová mléka, sprchové krémy i sprchové a koupelové gely a tělové oleje jsou vytvořeny přesně podle severského životního stylu v souladu s přírodou. Využívají proto výtažky břízy, bezového květu, brusinek nebo typického skandinávského ovoce – moruše.

Rozmazlujte se touto novou tělovou kosmetikou a užijte si pocit dokonalé harmonie a vyváženosti.

Fotografie

Komentáře

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde