Jaké jsou trendy v barvení vlasů podle Kadeřníka roku Igora Sedláka? …Hlavně přirozenost!

Kategorie: Kadeřník roku

Mojekrasa

Letošní ročník prestižní soutěže Kadeřník roku bude již šestnáctý. Za tu dobu kadeřnické trendy prošly velkými změnami, což ovlivnilo i přístup k barvení vlasů. Jaké jsou současné trendy podle posledního vítěze soutěže Kadeřník roku Igora Sedláka?

Přirozenost

„V současném trendu barvení vlasů se odráží směr, kam se celý kadeřnický průmysl ubírá. Důraz je kladen především na přirozenost. Už to nestojí na výrazných červených, měděných barvách, platinové nebo popelavé blond a podobně. V současnosti je již při samotném výběru a použití barvy jasným cílem, aby výsledná barva působila co nejpřirozeněji. Autentické barevné tóny jsou při barvení pouze jemně doladěné vhodně zvolenými barevnými odlesky, například měděnými,“ odhaluje poslední vítěz soutěže Kadeřník roku Igor Sedlák.

Trend přirozenosti ovlivňuje také výběr a použití nových odstínů barev. „Stále rád experimentuji s barvami, ale mám na paměti, že výsledek musí být přirozený a vlasy si musí zachovat perfektní kondici. Myslím si, že není nic krásnějšího než zdravé a krásně lesklé vlasy,“ dodává Igor.

Správný odstín

Jak ale zvolit správný barevný odstín? To je jednoduché. Nejvíc nám sluší vlastní přírodní odstín vlasů, který nám nadělila příroda. Ten je maximálně sladěný s naší pletí a barvou očí. Každý člověk je jedinečný, ale v zásadě se dělíme do čtyř barevných typů podle barev, jež v přírodě dominují různým ročním obdobím. Podle přirozené barvy pleti, očí a vlasů se tedy lidé rozdělují na jarní, letní, podzimní a zimní typy. Správně zvolená barva pomůže potlačit vrásky, obličej dostane správné kontury, celkově se rozzáří a zvýrazní se vše, co je na nás krásné. Naopak nepříliš slušivou barvou se špatným podtónem veškeré nedostatky zvýrazníme.

true beautiful honest

Pokud chcete mít barvu podle posledních trendů, vsaďte na přirozenost. S tím vám pomohou například nové barvy tbh – true beautiful honest od Schwarzkopf Professional, které jsou určené pro vytvoření autentických barevných odstínů se skutečně jedinečným výsledkem. Barvy tbh rozzáří vlasy přirozeným leskem a dodají jim autentické pudrové tóny s jemnými duhovými podtóny. Právě světlé a tmavé proužky ve vlasech jsou charakteristické pro jejich přirozenou barvu. Na rozdíl od standardních permanentních barev tbh tyto duhové podtóny respektují a rozjasňují. Konečný “look“ je plný zdravého jasu a přirozeného lesku.

Soutěžící mohou posílat své přihlášky se čtyřmi fotografiemi své práce od 1. února do 31. července 2019, porota zasedne v srpnu a vybere finalisty, kteří se zúčastní finálového galavečera 16. 11. 2019 ve Foru Karlín v Praze, kde budou vyhlášeny výsledky soutěže.

Více informací, jak se zapojit do soutěže, najdete na www.vasenprovlasy.cz/kadernik-roku

Fotografie

Komentáře

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde